Możliwości brokera usług kurierskich

21 Mar by miedzynarodowy

Możliwości brokera usług kurierskich

Rozwój branży transportowej widoczny jest na każdym kroku. Wynika to głównie z dynamicznego wzrostu sprzedaży za pośrednictwem Internetu. Branża e-commerce w Polsce rozwija się dynamiczne, co widać po ilości przesyłek jakie realizowane są każdego dnia. W dodatku polskie przedsiębiorstwa coraz śmielej wchodzą na zagraniczne rynki. Uruchamiają sklepy internetowe w innych krajach, co wiąże się z międzynarodową wysyłką przesyłke. Nie tylko polski e-commerce się rozwija, sklepy internetowe z innych krajów również wchodzą na nasz rynek. Wszystko to sprawia, że wzrost branży transportowej z roku na rok zmienia się bardzo dynamicznie.

 

W tym tekście przyjrzymy się wysyłce paczek z poziomu sklepów działających międzynarodow. Takie firmy najczęściej korzystają z brokera usług kurierskich. Brokerzy, pośrednicy usług kurierskich oferują atrakcyjniejsze ceny niż kurier. Wynika to z tego, że brokerzy zbierają duże ilości przesyłek od wielu firm i osób, przekraczając w ten sposób progi, które pozwalają na uzyskanie niższych kwot za przesyłkę. Zyskują wszyscy, zarówno osoba, czy firma, która nadaje paczkę, broker, jak i firma kurierska. Czemu tak? Klient otrzymuje atrakcyjną cenę, broker zarabia na prowizji, firma kurierska zajmuje się jedynie na wykonaniu usługi, nie pozyskuje klientów.

 

Brokerzy usług kurierskich dzięki współpracy z wieloma firmami kurierskimi mogą zaoferować przesyłki do wielu krajów. Jeśli jedna z firm nie oferuje dostaw przesyłek z Polski na Węgry to oferuje je inna. Broker współpracuje z wieloma. To jest kolejny argument przemawiający za tym, że warto współpracować z brokera. Nie trzeba się martwić czy dany kurier zrealizuje przesyłkę do danego państwa. Mniejsze zamieszanie przy realizacji przesyłek, więcej czasu na rozwijanie przedsiębiorstwa. Przecież każdemu biznesmenowi zależy na tym, aby jego firma rozwijała się dynamicznie.

 

Jeśli poszukujesz rozwiązań związanych z kurierem międzynarodowym, obecnie najlepszym rozwiązaniem są brokerzy usług kurierskich. W jednym okienku jesteś w stanie zrealizować dowolną ilość przesyłek do różnych krajów. W dodatku większość brokerów usług kurierskich oferuje swoim klientom integracje z ich systemami wysyłki przez dodatkowo ograniczasz czas potrzebny na nadanie przesyłek. Wszystko dzieje się automatycznie. Klient dokonuje zakupu, system zamawia kuriera, kurier przyjeżdża, Ty pakujesz i przekazujesz przesyłkę, kurier dostarcza pod wskazany adres. To wszystko możliwe jest do zrealizowania bez wychodzenia z biura.